|  | 

Kredyty i Lokaty

Własny biznes – wady

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej staje się coraz popularniejszym sposobem na życie. Wraz z uproszczeniem przepisów i ułatwieniem przyszłemu przedsiębiorcy założenia swojej działalności coraz więcej osób decyduje się na ten krok. Jak każe rozwiązanie przemawia za tym wiele korzyści, ale ma tez swoje wady. O zaletach łatwo można usłyszeć, a co z wadami?
Podstawową wadą i zarazem największym obciążeniem dla przedsiębiorcy jest opłacenie ZUS-u, obecnie minimalną stawka jest 1090 złotych. Tak naprawdę wpływem do zakładu ubezpieczeń społecznych jest obciążony każdy pracownik, nie tylko samo zatrudniony. Co więcej w przypadku zatrudnienia na etacie i prowadzenia własnej działalności wymagana jest tylko opłata składki zdrowotnej. Natomiast „młodzi” przedsiębiorcy są objęciu ulgą na okres pierwszych 24 miesięcy – składka wynosi tylko 440 PLN.
Prowadzenia własnego biznesu wiąże się z prowadzeniem rachunkowości i ksiąg. W zależności od osobowości prawnej naszej firmy są różne inne wymagania, jednak w każdym przypadku można to powierzyć specjalistą. Outsourcing usług księgowych jest powszechnym podejściem i stosunkowo tanim. Można także korzystać z usług internetowych, których ceny są najniższe.

wlasny-biznes-wady

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Sale Konferencyjne Poznań: Idealne miejsce na udane spotkania biznesowe

    Sale Konferencyjne Poznań: Idealne miejsce na udane spotkania biznesowe

    Wstęp Poznań, jedno z największych miast w Polsce, nie tylko zachwyca pięknem historycznych zabytków, ale również oferuje doskonałe warunki do organizacji różnego rodzaju konferencji i spotkań biznesowych. Sale konferencyjne w Poznaniu są znane z wysokiej jakości usług, nowoczesnego wyposażenia i profesjonalnej obsługi, co sprawia, że miasto staje się coraz popularniejszym miejscem dla firm i organizatorów

  • Jak zrobić czytnik kodów kreskowych?

    Jak zrobić czytnik kodów kreskowych?

    Kasa fiskalna Kasa fiskalna jest używana prawie w każdym sklepie. W dzisiejszych czasach żadna ekspedientka nie wyobraża sobie życia bez tego urządzenia. Kasa z łatwością pozwala obliczyć i dodawać do siebie poszczególne ceny. Ta maszyna z pewnoścoą ułatwia obsługę klientów w sklepach. Kiedyś te urządzenia działały na innej zasadzie, ale teraz wszystko jest elektroniczne. Dawniej