|  | 

Kredyty i Lokaty

Własny biznes krok po kroku

Założenie własnej działalności gospodarczej w Polsce z roku na rok jest coraz łatwiejsze. Według najnowszych badan już ponad 2 mln Polek i Polaków zdecydowało się zostać kowalem własnego losu. Jak krok po kroku założyć swój biznes i o czym należy pamiętać?
Krok 1 – CEIDG
Wraz z ewolucyjnymi, jak na polskie warunki, zmianami możemy zarejestrować swoją działalność gospodarczą bez wychodzenia z domu przez Internet. Przed zmianami należało odwiedzić urząd miasta lub gminy i wpisać się do ewidencji działalności gospodarczej, następnie w Urzędzie Statystycznym ubiegać się o REGON, aby na koniec złożyć wizytę w Urzędzie skarbowym i ZUS-ie. Dzięki Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej dostępnej na platformie elektronicznej bez zbędnej zwłoki, bez oczekiwania na kolejne zgody i wpisy możemy zarejestrować nasza firmę we wszystkich wcześniej wspominanych instytucjach.
Krok 2 – Konto bankowe
W celu prowadzenia działalności na własny rachunek niezbędny jest – własny rachunek bankowy. Oznaczenie firmy, NIP i REGON to wymagane dane do założenia rachunku bankowego Twojej firmy. Prawnie wymagane jest, aby transakcje miedzy przedsiębiorstwami na kwotę powyżej 15 tys. € były dokonywane na pomocą rachunku bankowego. W praktyce lepiej, aby każde rozliczenia figurowały na Twoim firmowym koncie, co pomoże w przejrzysty sposób zarządzać finansami.
Rok 3 – Państwowa Inspekcja Pracy
Jeśli zatrudniasz pracowników, pamiętaj, aby w ciągu 3 dni zgłosić ten fakt do PIP, a także zadbać o pisemne sformułowanie zasad wynikających z przepisów bhp. Jeśli nie zatrudniasz pracowników, wystarczy spełnienie dwóch pierwszych kroków.

wlasny-biznes-krok-po-kroku

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Sale Konferencyjne Poznań: Idealne miejsce na udane spotkania biznesowe

    Sale Konferencyjne Poznań: Idealne miejsce na udane spotkania biznesowe

    Wstęp Poznań, jedno z największych miast w Polsce, nie tylko zachwyca pięknem historycznych zabytków, ale również oferuje doskonałe warunki do organizacji różnego rodzaju konferencji i spotkań biznesowych. Sale konferencyjne w Poznaniu są znane z wysokiej jakości usług, nowoczesnego wyposażenia i profesjonalnej obsługi, co sprawia, że miasto staje się coraz popularniejszym miejscem dla firm i organizatorów

  • Jak zrobić czytnik kodów kreskowych?

    Jak zrobić czytnik kodów kreskowych?

    Kasa fiskalna Kasa fiskalna jest używana prawie w każdym sklepie. W dzisiejszych czasach żadna ekspedientka nie wyobraża sobie życia bez tego urządzenia. Kasa z łatwością pozwala obliczyć i dodawać do siebie poszczególne ceny. Ta maszyna z pewnoścoą ułatwia obsługę klientów w sklepach. Kiedyś te urządzenia działały na innej zasadzie, ale teraz wszystko jest elektroniczne. Dawniej