|  | 

Kredyty i Lokaty

Windykacja polubowna

Polubownie jest najlepiej.

Zgoda buduje, a niezgoda rujnuje. Z pewnością każdy z nas zna to powiedzenie, ale ilu spośród czytających zdaje sobie sprawę, że to święta zasada windykatorów?
Ludzie, od dekad pracujący w branży zdają sobie sprawę, że najlepszym rozwiązaniem wszelkich sporów finansowych jest obustronna ugoda. Dlatego każdy windykator musi być po trochu prawnikiem, czasem bokserem (wyjątkowe okoliczności z wyjątkowymi dłużnikami) oraz… psychologiem, potrafiącym przekonać zadłużonego do oddania pieniędzy.
Jak mówił antyczny chiński filozof: nic na siłę. Ludzie, przyparci do ściany o dziwo potrafią wykrzesać z siebie nieludzki opór i zacięcie! Jak ze wszystkim w życiu, do każdej sprawy należy podejść z głową i sprytem!
Oczywiście podstawowym warunkiem jest wola obu stron do uzyskania ugody. Aby ją zdobyć należy oczarować obie strony potencjalnymi korzyściami z niej płynącymi. Najczęściej jest to wizja szybkiego zakończenia sprawy i zrzucenia problemów z obu głów. Dłużnik, oddając pieniądze pozbędzie się wstydu za to, że doprowadził do takiej sytuacji i odetchnie z ulgą, gdy jego konto będzie czyste, a druga strona będzie zadowolona, że na jej koncie bankowym ponownie znajdują się jej ciężko zarobione w pocie czoła pieniądze.
Windykacja polubowna to nie lada wyzwanie dla każdego działającego w branży z tego powodu, że ludzka natura jest nie do przewidzenia. Bywa tak, że jedna lub druga strona podejmuje nieracjonalne decyzje, uniemożliwiające pracę człowieka, który chce rozwiązać konflikt, występujących między nimi!

windykacja-polubowna

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Sale Konferencyjne Poznań: Idealne miejsce na udane spotkania biznesowe

    Sale Konferencyjne Poznań: Idealne miejsce na udane spotkania biznesowe

    Wstęp Poznań, jedno z największych miast w Polsce, nie tylko zachwyca pięknem historycznych zabytków, ale również oferuje doskonałe warunki do organizacji różnego rodzaju konferencji i spotkań biznesowych. Sale konferencyjne w Poznaniu są znane z wysokiej jakości usług, nowoczesnego wyposażenia i profesjonalnej obsługi, co sprawia, że miasto staje się coraz popularniejszym miejscem dla firm i organizatorów

  • Jak zrobić czytnik kodów kreskowych?

    Jak zrobić czytnik kodów kreskowych?

    Kasa fiskalna Kasa fiskalna jest używana prawie w każdym sklepie. W dzisiejszych czasach żadna ekspedientka nie wyobraża sobie życia bez tego urządzenia. Kasa z łatwością pozwala obliczyć i dodawać do siebie poszczególne ceny. Ta maszyna z pewnoścoą ułatwia obsługę klientów w sklepach. Kiedyś te urządzenia działały na innej zasadzie, ale teraz wszystko jest elektroniczne. Dawniej