|  | 

Kredyty i Lokaty

Lokaty jednodniowe – jak to działa?

Kto wybiera lokaty terminowe jako sposób na przechowywanie zaoszczędzonych pieniędzy, powinien zainteresować się jak działają lokaty jednodniowe. Mają one bowiem więcej zalet niż lokaty, których okres zapadalności wynosi kilka miesięcy.

Największą zaletą lokat jednodniowych jest to, że ich właściciel może wypłacić środki w dowolnej chwili i z pewnością nie straci ani złotówki z odsetek, które zostały już naliczone. Odsetki są bowiem naliczane każdego dnia i każdego dnia lokata wygasa, po czym jest automatycznie odnawiana na kolejny okres czasu, czyli kolejny dzień.

Lokaty jednodniowe, które były jeszcze do niedawna oprocentowane nieco niżej niż te z dłuższymi terminami zapadalności, teraz pozwalają zarobić nawet do 8% w skali roku. Sprawdźmy na przykład Lokaty SKOK Stefczyka czy SKOK Wesoła. Ich lokaty jednodniowe są odpowiednio oprocentowane na poziomie 6,34% i 6,48% w skali roku, co odpowiada 8% na lokacie bankowej objętej podatkiem. Zyski na tym poziomie zapewniają tylko najlepsze lokaty bankowe i to często te, przy których wymagane jest posiadanie konta osobistego w banku, albo wpłacenie zupełnie nowych środków na rachunek lokaty.

Oczywiście lokaty jednodniowe w Kasie Stefczyka i w bankach jeszcze tylko przez kilka miesięcy będą korzystać z przywileju niepłacenia podatku Belki. Na pierwszy kwartał nadchodzącego roku planowane są zmiany w przepisach, które skutecznie zamkną furtkę prawną pozwalającą unikać podatku. Niestety zmiany będą stosowane też do tych wszystkich lokat, które zostały wcześniej otwarte i wciąż są w toku. Pamiętajmy zatem, ze pełnym zyskiem będziemy cieszyć się jeszcze co najwyżej przez trzy, cztery miesiące.

lokaty-jednodniowe-jak-to-dziala

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Sale Konferencyjne Poznań: Idealne miejsce na udane spotkania biznesowe

    Sale Konferencyjne Poznań: Idealne miejsce na udane spotkania biznesowe

    Wstęp Poznań, jedno z największych miast w Polsce, nie tylko zachwyca pięknem historycznych zabytków, ale również oferuje doskonałe warunki do organizacji różnego rodzaju konferencji i spotkań biznesowych. Sale konferencyjne w Poznaniu są znane z wysokiej jakości usług, nowoczesnego wyposażenia i profesjonalnej obsługi, co sprawia, że miasto staje się coraz popularniejszym miejscem dla firm i organizatorów

  • Jak zrobić czytnik kodów kreskowych?

    Jak zrobić czytnik kodów kreskowych?

    Kasa fiskalna Kasa fiskalna jest używana prawie w każdym sklepie. W dzisiejszych czasach żadna ekspedientka nie wyobraża sobie życia bez tego urządzenia. Kasa z łatwością pozwala obliczyć i dodawać do siebie poszczególne ceny. Ta maszyna z pewnoścoą ułatwia obsługę klientów w sklepach. Kiedyś te urządzenia działały na innej zasadzie, ale teraz wszystko jest elektroniczne. Dawniej